Magyarország nyitólapja
nyitólapomnak
kedvenceimhez
Az oldal ismertetése
Mind a 8 csoportgyőztes bejutott a legjobb 8 közé. Korábban még sohasem fordult elő a Bajnokok Ligájában, hogy minden csoportgyőztes tovább lépjen a negyeddöntőbe. - Bajnokok Ligája - BL magazin
részletek »

A csoportelsők tényleg a legjobbak!

A bajnokok Ligája az egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért esemény Európában, sőt az egész világon. Tudjon meg mindent a Bajnokok Ligájáról, játékosokról, csapatokról, a lebonyolításról. Friss hírek, érdekességek, a minőségi focit kedvelőknek.

Barcelona (spanyol)-Manchester City (angol) 2-1
(Messi 67., D. Alves 90., ill. Kompany 88.)
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel

A Barcelona idegenben szerzett 2:0-ás előnnyel indult neki a visszavágónak. A mérkőzés elején nyílt sisakkal támadott mindkét csapat. Ennek megfelelően mind a két kapu előtt megvoltak a helyzetek a gólszerzésre.
A Barcelona részéről Neymar veszélyeztetett többször, míg a másik oldalon Yaya Touré és Samir Nasri került helyzetbe. A csapatok 0:0-val vonultak pihenőre.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első abbamaradt. Nagy iramot diktált mindkét csapat. Először Lionel Messi előtt alakult ki gólszerzési lehetőség, majd Dzeko fejese következett, de mindkét helyzet kimaradt. A 67. percben Lescott ügyetlenkedett, és a labda Messi elé került, aki kíméletlenül kihasználta az adódó lehetőséget. Még fel sem ocsúdott a sokkból a City, amikor is Pablo Zabaleta reklamálásért sárga lapot kapott, mivel már korábban kapott egyet, így a játékvezető kiállította.

Az angolok mindent megpróbáltak, hogy egyenlítsenek, és ez a 88. percben sikerült is. Egy lefejelt labdát Kompany kotort a hálóba. A City azonban nem örülhetett sokáig, mert Dani Alves Iniesta beadását a kapuba rúgta. A Barcelona kettős győzelemmel lépett tovább.

Paris Saint-Germain (francia)-Bayer Leverkusen (német) 2-1 (Marquinhos 13., Lavezzi 53., ill. Sam 6.)
Továbbjutott: a PSG, 6-1-es összesítéssel

A Bayer Leverkusen az otthoni súlyos 4-0-s vereség után, az esélytelenek nyugalmával indult neki a visszavágónak. A németek jól kezdtek, hiszen egy beadás után Sidney Sam megelőzte védőjét és a kapuba fejelt. Csak 7 percig örülhettek a németek, ugyanis Marquinhos fejesét nem tudta védeni a német kapus.
A PSG felpörgette a játékot, Ibrahimovic is többször veszélyeztetett, de a kapus a helyén volt. A szünet után folytatódtak a PSG rohamok. Az 53. percben jött az újabb gól. Az argentin Ezequiel Lavezzi 12 méterről lőtt a kapuba, és ezzel a franciák megszerezték a vezetést. A németek próbáltak veszélyes támadásokat vezetni, de a PSG védelme mindig sikeresen közbelépett. A franciák tartották a labdát, a németek pedig már nem tudtak újítani, így 6:1-es összesítéssel a PSG jutott tovább.

Bayern München (német)-Arsenal (angol) 1-1 (Schweinsteiger 54., ill. Podolski 57.)
Továbbjutott: a Bayern München, 3-1-es összesítéssel

A mérkőzés előtt az angolok nagyon fogadkoztak, hogy megszorítják a címvédő Bayernt. A tavalyi 2:0-ás Müncheni Arsenal sikerre alapozták az esélyüket. Óvatos játékkal kezdődött a meccs. A németeknek nem volt miért rohanniuk, az Arsenal pedig nem akarta csökkenteni az esélyét egy kontratámadás utáni kapott góllal. Egy -egy helyzet után megélénkült a mérkőzés, de igazából mindkét csapat a másikra várt. Az egyik oldalon Giroud, a másikon Robben került helyzetbe, de gól nem született.

A második félidő úgy folytatódott, ahogyan az első véget ért. Egészen az 54. percig kellett várni a gólra, amikor is egy védelmi hibát követően Schweinsteiger lövése megtalálta az utat a kapuba. Meglepetésre 3 perccel később egyenlített az Arsenal. Podolski erőszakosan támadta Lahm-ot, aki szinte lepattant a támadóról. Az egyedül maradt Podolski szép lövéssel egyenlített. Mindenki az Arsenal rohamokat várta, hiszen még két gól kellett volna a továbbjutáshoz, de a támadások elmaradtak. A Bayern kézben tartotta a mérkőzést, tartotta a labdát, és az Arsenal a végén örülhetett az idegenbeli döntetlennek.

Atlético Madrid (spanyol)-AC Milan (olasz) 4-1 (Diego Costa 3., 85., Arda Turan 40., Raúl García 70., ill. Kaká 27.)
Tj: az Atlético Madrid, 5-1-es összesítéssel

Az Atletico Madrid 1:0-ra nyert Milánóban, így esélyesként várta a visszavágót. Diego Costa már a mérkőzés 3. percében betalált, és minimálisra csökkentette ezzel a Milánóiak esélyét. A Milan elkeseredetten támadott, és Kaká a 27. percben Poli beadásából fejes góllal egyenlített is. Már csak egy gól kellett volna a Milannak a továbbjutáshoz, de derült égből villámcsapásként érkezett Arda Turan, akinek a 20 méteres lövése kis szerencsével a hálóban kötött ki.

A szünet után is az Atletico volt az aktívabb. A Milant nagyon megfogta az Atletico második gólja. Persze a spanyol gólgyártásnak nem volt még vége. A 70. percben Raúl García egy beívelés után fejjel megszerezte a harmadik spanyol gólt. A Milan már nem volt képes újítani, a kegyelemdöfést pedig a 85. percben Diego Costa adta meg az olaszoknak. Az utolsó olasz csapat is elbúcsúzott a küzdelmektől, az Atlético kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel jutott tovább.

Chelsea (angol)-Galatasaray (török) 2-0
London, Stamford Bridge.
Gólszerző: Eto'o (4.), G. Cahill (42.)
Továbbjutott: a Chelsea, 3-1-es összesítéssel

Drogba újra a Stamford Bridge-n. Az angol szurkolók hatalmas transzparenssel fogadták Drogbát, aki ellenfélként 2 év után visszatért egykori sikerei helyszínére.

Alig kezdődött el a meccs, és már is vezetett a Chelsea. Oscar nagyszerű passzt adott Samuel Eto'o-nak, aki ziccerben nem hibázott. A Chelsea a gól után is tartotta a labdát, és veszélyes támadásokat vezetett.
Meg is lett ennek a nyomásnak az eredménye. A 42. percben Terry fejesét még védte Muslera, de a labda Gary Cahill elé pattant, aki kíméletlenül bevarrta a hálóba.

A 2:0-ás vezetés megnyugtatta az angol csapat játékosait, és továbbra is a labdabirtoklást erőltették.
A törökök nem tudtak veszélyes ellentámadásokat vezetni, a védekezés felőrölte az erejüket. Az utolsó 10 percben minden mindegy alapon rohamozni próbált a Galata, de nem sikerült a gólszerzés. A Chelsea veszélyes kontrákat vezetett, de ők sem tudták növelni előnyüket, így maradt a 2:0 végeredménynek.

Manchester United (angol)-Olympiakosz (görög) 3-0 (2-0)
Manchester, Old Trafford.
Gólszerző: Van Persie (25., 45., 52. - az elsőt 11-esből)
Továbbjutott: a Manchester United, 3-2-es összesítéssel

Hatalmas iramban indult a mérkőzés, és ennek megfelelően felváltva voltak veszélyben a kapuk. A United dominált, de a görög kontrák komoly veszélyeket rejtettek. A 18. percben meg is lett az eredménye a manchesteri rohamoknak. Robin van Persie-t buktatták a 16-oson belül, és a bíró tizenegyest ítélt. A sértett végezte el a büntetőt, és magabiztosan értékesítette.

A United számára elérhető közelségbe került a továbbjutás. Közeledett a szünet, ekkor Rooneyt centerezett, és a beadást Van Persie értékesítette. Ezzel a góllal a Machester ledolgozta kétgólos hátrányát.

A szünet után folytatódtak az angol rohamok. AZ 52. percben Robin van Persie szabadrúgásból triplázott,
és ezzel továbbjutónak számított az angol csapat. Persze az Olympiakosz sem tett le a továbbjutásról,
és többször komoly veszélyt teremtett. Domínguez lövését blokkolták, majd Hernán Peréz került helyzetbe, azonban De Geá mindig a helyén volt.

Még az utolsó pillanatokban sem lehetett biztos a United a továbbjutásban. A veszélyes támadásokat azonban hárították, és ezzel 2 gólos hátrányból fordítva jutott tovább az angol csapat.

Borussia Dortmund (német)-Zenit (orosz) 1-2
Dortmund, Signal Iduna Park.
G: Kehl (38.), ill. Hulk (16.), Rondón (73.)
Továbbjutott: a Dortmund, 5-4-es összesítéssel

A Borussia Dortmund az első meccsen 4-2-es győzelmet aratott, így a továbbjutás már az első meccsen eldőlt. Támadólag lépett fel a Zenit, és többször is komoly veszélyt teremtett a németek kapuja előtt.

A 16. percben Hulk lehagyta a védőket és 25 méterről gyilkos erejű lövést engedett meg, amely pont befért a léc alá. A németek részéről Grosskreutz veszélyeztetett, de 22 méterről leadott lövését Malafejev kapus bravúrral védte. A Dortmund egyre több támadást szervezett, és a 38. percben Sebastian Kehl fejese utat talált a kapuba. A csapatok 1:1-es eredménnyel vonultak pihenőre.

A szünet után a Dortmund tartotta a labdát, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani. A 75. percben Salomón Rondón csukafejessel szerezte meg a vezetést a Zenitnek. A Dortmund továbbra is a labdatartásra törekedett, a Zenit pedig az adódó lehetőségeket nem tudta kihasználni, így bár kikapott a német csapat, magabiztosan továbbjutott.

Real Madrid (spanyol)-Schalke 04 (német) 3-1 (1-1)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion.
G: C. Ronaldo (21., 74.), Morata (75.), ill. Hoogland (31.)
Továbbjutott: a Real Madrid, 9-2-vel

A Real Madrid megsemmisítő 6-1-es vereséget mért otthonában a Schalkéra,
így a visszavágó már csak formalitás volt. A mérkőzés elején Kolasinac úgy megrúgta Jesét, hogy az súlyos térdszalagszakadást szenvedett. Csereként Gareth Bale szállt be a meccsbe.

A Real büntetett. A 21. percben Bale labdáját Cristiano Ronaldo értékesítette. Ronaldonak ez volt a 12. gólja a sorozatban, és már csak két góllal marad el José Altafini, Ruud van Nistelrooy és Lionel Messi 14-es rekordjától.

A németek egy szerencsés góllal egyenlítettek. Tim Hoogland 23m-es lövése Sergio Ramos lábán pattant meg és vágódott a hálóba.

A szünetre döntetlennel mentek a csapatok. A Real dominált, de a helyzeteit nem sikerült gólra váltani. A németek kapusa előbb Ronaldo, majd Isco lövését védte. Nagyobb sebességre kapcsolt a Real, aminek meg is lett az eredménye. A 74. percben Bale labdáját Cristiano Ronaldo lőtte kapura,
és a németek kapusa nem tudott hárítani. Mindössze egy perc telt el és újból ünnepelhetett a Bernabeu közönsége. Egy gyönyörű akció végén Morata gurította a halóba a labdát, és ezzel beállította a
3:1-es végeredményt. A Real Madrid fölényesen 9:2-vel jutott tovább.
A Barcelona kettős győzelemmel jutott tovább!
A PSG otthon is legyőzte a gyógyszergyári csapatot.
A címvédő Bayern Münhen döntetlennel is tovább jutott.
A Milan utolsó olasz csapatként búcsúzott a Bajnokok Ligája további küzdelmeitől.
Chelsea továbbjutás Drogba új csapata ellen.