Magyarország nyitólapja
nyitólapomnak
kedvenceimhez
Az oldal ismertetése
Városi derbit hozott a Bajnokok Ligája 2013-14. évi sorozata. A Real Madrid és az Atletico Madrid csapott össze Lisszabonban a legjobbnak járó trófeáért. - Bajnokok Ligája - BL magazin
részletek »

A Real Madrid 10. alkalommal Bajnokok Ligája győztes

A bajnokok Ligája az egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért esemény Európában, sőt az egész világon. Tudjon meg mindent a Bajnokok Ligájáról, játékosokról, csapatokról, a lebonyolításról. Friss hírek, érdekességek, a minőségi focit kedvelőknek.
Bajnokok Ligája - BL magazin
Itt vagy: Bajnokok Ligája - BL magazin » Hír olvasása
Oszd meg másokkal
A Bajnokok Ligája győztes Real Madrid!
Bajnokok Ligája döntő - 2014.05.24.

Real Madrid (spanyol)-Atletico Madrid (spanyol) 4-1 (0-1, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után

Lisszabon, Estádio da Luz, 60 976 néző.

Gólszerzők: S. Ramos (90+3.), Bale (110.), Marcelo (118.), C. Ronaldo (120. - 11-esből), ill. Godín (36.)

A 9. percben Diego Costa nem tudta tovább vállalni a játékot, helyére Adrián López érkezett. Az első negyedórában inkább mezőnyjáték folyt, kevesebb helyzettel. Aztán jöttek a veszélyesebbnél veszélyesebb támadások. Luka Modric szabadrúgása, Cristiano Ronaldo cselei, és Gareth Bale lövése pörgette fel az eseményeket.

Az Atletico az első nagy helyzetéből betalált. Diego Godín egy beadás után fejelt a kapuba. Adrián López fejese révén tovább növelhette volna előnyét az Atletico, de a labda a kapu fölé szállt.

A szünet után beleerősített a Real Madrid, sorra dolgozta ki helyzeteit. Cristiano Ronaldo szabadrúgását Courtois védte, Khedira lövése pedig mellé ment. A Real cserékkel próbált frissíteni. Khedira és Fábio Coentraó helyére Marcelo és Isco érkezett. Az Atlético Madrid a meccsnek ebben a szakaszában főként a védekezéssel foglalkozott. A Real sorra vezette a támadásokat, melyekbe mindig csúszott valami hiba.

Már -már úgy tűnt kihúzza az Atletico, de a 93. percben érkezett Sergio Ramos, és 8 méterről a kapuba fejelte a labdát. Következett a hosszabbítás!

Továbbra is a Real Madrid volt a kezdeményezőbb, az Atletico inkább a védekezésre összpontosított. Úgy tűnt ezt a meccset a tizenegyesek fogják eldönteni, de a 110. percben jött a dráma.
Di María gyönyörű cselekkel közeledett a kapu felé, lövését Courtois védte, a labda a túloldalon érkező Gareth Bale-hez pattant, aki a kapuba fejelt. Innentől kezdve a Real ellenállhatatlan volt. A 118. percben Marcelo vezette a labdát a kapu felé, és mivel lövőhelyzetbe került elvállalta, és lövése nagy erővel csapódott a kapuba.
A végén Cristiano Ronaldónak is sikerült betalálnia. Gabi buktatta a tizenhatoson belül, a büntetőt maga Ronaldó értékesítette.
A Real Madrid a győzelmével 10. alkalommal hódította el a legrangosabb kupát.

A Real Madrid a Bajnokok Ligája győztese 2014-ben!