Magyarország nyitólapja
nyitólapomnak
kedvenceimhez
Az oldal ismertetése
Nagy arányú győzelmek születtek a BL nyolcaddöntőben. A Dortmund és a Real Madrid már az első meccsen eldöntötte a továbbjutás kérdését. A United mélyrepülése azonban tovább folytatódik. - Bajnokok Ligája - BL magazin
részletek »

A Real Madrid kiütötte a Schalket!

A bajnokok Ligája az egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért esemény Európában, sőt az egész világon. Tudjon meg mindent a Bajnokok Ligájáról, játékosokról, csapatokról, a lebonyolításról. Friss hírek, érdekességek, a minőségi focit kedvelőknek.
Bajnokok Ligája - BL magazin
Itt vagy: Bajnokok Ligája - BL magazin » Hír olvasása
Oszd meg másokkal
Christiano Ronaldo gólöröme a Schalke elleni meccsen.
Bajnokok Ligája
Nyolcaddöntő, első mérkőzés
2014.02.25.-26.

Zenit (orosz)-Borussia Dortmund (német) 2-4 (0-2)
Petrovszkij Stadion.
G: Satov (57.), Hulk (69.), ill. Mhitarjan (4.), Reus (5.), Lewandowski (61., 71.)

Emlékezetesen kezdte a mérkőzést a Borussia. Az 5. percben már 2:0-ra vezetett. A német játékosok frissebbek, gyorsabbak voltak, és ez az eredményességben is megmutatkozott. A második félidő elején felcsillant a reménysugár, mert Satov lövésével szépíteni tudott a Zenit. Az orosz csapat játékosai azonban nem sokáig örülhettek, mert 4 perccel később visszaállt a két gólos különbség.
Hulk a 69. percben megint csökkentette a hátrányt, de Lewandowski újból válaszolt 2 perccel később, így a Borussia 4:2-re megnyerte a nyolcaddöntő első mérkőzését. Nem kell nagy jóstehetségnek lenni ahhoz hogy kijelentsük, a továbbjutás eldőlt.

Olympiakosz (görög)-Manchester United (angol) 2-0 (1-0)
Karaiszkakisz-stadion, 30 000 néző.

A görögök már a mérkőzés elején jelezték, hogy a gyengélkedő MU-t legyőzhető ellenfélnek tartják. Az első félórában alig voltak helyzetek, főként mezőnyjáték folyt. A 38. percben egy szerencsés góllal megszerezte a vezetést az Olympiakosz. Maniatisz lövésébe Dominguez tette bele a lábát, amely így irányt változtatva a kapu jobb oldalába vágódott. A második félidőben szintén a görögök voltak aktívabbak. Joel Campbell lövésével 2:0-ra módosult az állás. A MU nem tudott változtatni a játékán. Igazi veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani. A szépítésre a 82. percben volt lehetőség, de Van Persie lövése a kapu fölé ment. Nagy meglepetésre kikapott a United, a továbbjutás azonban még nem dőlt el.

Galatasaray (török)-Chelsea (angol) 1-1 (0-1)
Isztambul, Türk Telekom Arena.
Gólszerző: Chedjou (64.), ill. F. Torres (9.)

Támadólag lépett fel a mérkőzés elején a Chelsea, de első helyzeteit kihagyta. A 9. percben azonban jött Torres, és Azpilicueta beadását értékesítette. A törökök nagyobb sebességre kapcsoltak, de támadásaik befejezésébe mindig valami hiba csúszott. A második félidőben továbbra is a Galata támadott, a Chelsea pedig a kontrákat erőltette. A 64. percben tört meg a jég, egy védelmi hibát kihasználva Chedjou megszerezte az egyenlítő gólt. A törökök offenzívát indítottak a győztes találat megszerzéséért, de a Chelsea védelem sikeresen hatástalanította a támadásokat. A mérkőzés 1:1-el végződött, így teljesen nyílt a továbbjutás.

Schalke 04 (német)-Real Madrid (spanyol) 1-6
(Huntelaar 90., ill. Benzema 13., 57., Bale 21., 69., C. Ronaldo 52., 89.)

A Real negyon bekezdett. Gyors támadásait, nehezen tudták a német védők hatástalanítani. Előbb Benzema, majd Bale talált be a kapuba, így a szünetre 2:0 -ás eredménnyel vonultak el a csapatok. A pihenő után a Schalke megpróbálta menteni a menthetőt, de játékban óriási különbség volt a két csapat között. Benzema, és Bale is megszerezte második találatát, de Christiano Ronaldo is duplázni tudott. A 89. percben már 6:0-t mutatott az eredményjelző. A németek számára a vigaszt Huntelaar bombagólja jelentette, amellyel beállította a 6:1-es végeredményt.

A Dortmund 4 góllal lepte meg a Zenitet.
Az Olympiakosz meglepte a Manhester Unitedet!