Magyarország nyitólapja
nyitólapomnak
kedvenceimhez
Az oldal ismertetése
Egyre több csapat biztosítja helyét a nyolcaddöntőben. A 16 továbbjutó helyből 8 már elkelt. - Bajnokok Ligája - BL magazin
részletek »

Hengerelt a Manchester United

A bajnokok Ligája az egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért esemény Európában, sőt az egész világon. Tudjon meg mindent a Bajnokok Ligájáról, játékosokról, csapatokról, a lebonyolításról. Friss hírek, érdekességek, a minőségi focit kedvelőknek.
Bajnokok Ligája - BL magazin
Itt vagy: Bajnokok Ligája - BL magazin » Hír olvasása
Oszd meg másokkal
A MU egyeduralkodó a csoportjában!
A topcsapatok nem bízzák a véletlenre, és hozták a kötelező meccseket.

Bajnokok Ligája 2013-14-es szezon
Csoportkör 5. játéknap
2013. 11. 26.-27.

A csoport

Bayer Leverkusen (német)-Manchester United (angol) 0-5
Gólszerző: Valencia (22.), Spahic (30. - öngól), Evans (66.), Smalling (77.), Nani (88.)

A United a mérkőzés elején a biztonságos védekezésre törekedett, és várta hogy a németek támadjanak. A Leverkusen támadásai azonban lassúak, körülményesek voltak, igazi veszélyt nem jelentettek az angolok kapujára. 20 perc után megrázta magát a Manchester, és 2 gólt vágott villámgyorsan.
A szünet után az első félidő forgatókönyve megismétlődött. Visszaállt a United, teret adva a német támadásoknak, akik csak kapufáig jutottak. Az angolok kontrái azonban életveszélyesek voltak, és a 2. félidő felétől beindult a gólgyártás. Rooney gólpasszaival kihagyhatatlan helyzeteket teremtett társainak. A United megérdemelten vitte haza a 3 pontot.

Sahtar Doneck (ukrán)-Real Sociedad (spanyol) 4-0
Gólszerző: Luiz Adriano (37.), Alex Teixeira (48.), Douglas Costa (68., 88.)

A Sahtar még továbbjutási álmokat dédelget, és ennek megfelelően simán 4 gólt rúgva küldte haza a spanyol csapatot. Az idegenlégiós brazilok lőtték a gólokat.

Az utolsó fordulóban a Sahtar vagy a Bayer Leverkusen juthat még tovább. A németek a Sociedadhoz látogatnak, míg a Sahtar a már továbbjutó Manchester United vendége lesz.

Real Madrid (spanyol)-Galatasaray (török) 4-1
Gólszerző: Bale (37.), Arbeloa (52.), Di María (63.), Isco (81.), ill. Umut Bulut (38.)
Kiállítva: S. Ramos (26.)

A találkozót Christiano Ronaldo sérülés miatt hagyta ki, így Bale most megmutathatta, egyedül is képes-e győzelemre vinni a Realt. Rosszul kezdődött a mérkőzés a Madrid számára, mert egy török kontrát Ramos csak szabálytalansággal tudott megakadályozni, így kiállította a bíró. A Real azonban 10 emberrel is irányította a játékot, és Bale nagyszerű lövésével meg is szerezte a vezetést. A törökök hamar egyenlítettek, és döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.
A 2. félidőben támadott a Galata, de a királyiak jól védekeztek, és ellentámadásaikkal rendre veszélyes helyzeteket teremtettek. A gyors kontrák meghozták a sikert a Realnak, és Arbeola vezetésével 3 gólt rúgtak a törököknek. Ezzel a győzelmével a Real Madrid csoportelsőként továbbjutó.

Juventus (olasz)-FC Köbenhavn (dán) 3-1
Gólszerző: Vidal (29., 61., 63. - az első kettőt 11-esből), ill. Mellberg (56.)

A Juventus számára kötelező volt a győzelem ezen a meccsen. A meccs képe is azt mutatta, hogy a hazaiak számára csak a győzelem elfogadható. Arturo Vidal 3 góljára a dánok csak egyszer tudtak válaszolni, így a Juve otthon tartotta a 3 pontot.

Az utolsó fordulóban ki-ki meccset játszik egymással Isztambulban a Galata és a Juve a továbbjutásért.

1. Real Madrid 13 pont (18-5)
2. Juventus 6 pont (9-8)
3. Galatasaray 4 pont (7-14)
4. FC Köbenhavn 4 pont (4-11)

C csoport

Anderlecht (belga)-Benfica (portugál) 2-3
Gólszerző: Mbemba (18.), Bruno (77.), ill. Matics (34.), Mbemba (52. - öngól), Rodrigo (90.)

Fordulatos mérkőzésen a Mbemba góljával a belgák szerezték meg a vezetést, melyet Matics egalizált a 34. percben. Aztán jött megint Mbemba, de most egy rossz mozdulatnak köszönhetően saját kapujába lőtt. Az Anderlechtnek sikerült az egyenlítés, és sokáig úgy tűnt, döntetlennel végződik az összecsapás. Eljött a 90. perc, a belgák gólját érvénytelenítették, az ellentámadásból a Benfica pedig megszerezte a vezetést, és a győzelmet.

Paris Saint-Germain (francia)-Olympiakosz Pireusz (görög) 2-1
Gólszerző: Ibrahimovic (7.), Cavani (90.), ill. Manolasz (80.)
Zlatan Ibrahimovic a 100. Bajnokok Ligája meccsét játszotta, és természetesen góllal ünnepelte. Tovább támadott a PSG, de gólt nem sikerült szerezniük. A 2. félidő elején emberhátrányba került a PSG, de így is fölényben futballozott. Egy szöglet utáni kavarodást tudtak kihasználni a görögök, és kiegyenlítettek. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, de Cavani másként gondolta. Egy kiugratást követően szép lövéssel fejezte be a támadást, melyet a görög kapus nem tudott védeni.

A PSG továbbjutott csoportelsőként. A 2. továbbjutó a Benfica és az Olimpiakosz közül kerül ki.

1. Paris SG 13 pont (15-3)
2. Olympiakosz 7 pont (7-7)
3. Benfica 7 pont (6-7)
4. Anderlecht 1 pont (3-14)

D csoport

CSZKA Moszkva (orosz)-Bayern München (német) 1-3 (Honda 62. - 11-esből, ill. Robben 17., Götze 56., T. Müller 65. - 11-esből)
Nagy havazásban játszották a meccset. Enyhe fölényben játszott a CSZKA, de ennek ellenére egy kontrából a Bayern München szerezte meg a vezetést. Támadásba lendült a CSZKA, de a helyzetei rendre kimaradtak. A gólképtelenséget Götze büntette, és egy szép cselsorozat végén vette be a kaput. A 2. félidő közepén egy tizenegyes párbajt láthatott a publikum. Először az oroszok értékesítették a megítélt büntetőt, majd Thomas Müller talált a kapuba szintén 11 -esből.

Manchester City (angol)-Viktoria Plzen (cseh) 4-2
Gólszerző: Agüero (33. - 11-esből), Nasri (65.), Negredo (78.), Dzeko (89.), ill. Horava (43.), Tecl (69.)
A City fél óra után szerezte meg a vezetést. A csehek azonban még a félidő vége előtt tudtak válaszolni, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A 65. percben Nasri újból vezetést szerzett a Citynek, de megint egyenlíteni tudtak a csehek. Az utolsó negyedórában azonban a City magasabb fokozatba kapcsolt, Negredo és Dzeko góljaival legyőzte a cseh bajnokot.

A csoport elsőségről a Bayern és a City meccse dönt.

A D csoport állása
1. Bayern München 15 pont (15-2)
2. Manchester City 12 pont (15-8)
3. CSZKA Moszkva 3 pont (7-15)
4. Viktoria Plzen 0 pont (4-16)

E csoport

FC Basel (svájci)-Chelsea (angol) 1-0 (Szalah 87.)
A Basel az első percektől támadásaival jelezte, hogy szeretné otthon tartani a 3 pontot. A Chelsea jól védekezett, és sok esetben a szerencse is mellé állt. A második félidőben kicsit támadóbb szellemben kezdtek az angolok, de a nagyobb veszélyt továbbra is a Basel jelentette. Az utolsó percekben siker koronázta a svájciak erőfeszítéseit, és Szalah találatával ismét legyőzték a Chelseat.

Steaua Bucuresti (román)-Schalke (német) 0-0
Harcos mérkőzésen felváltva adódtak gólszerzési lehetőségek, de egyik csapat sem tudta ezeket kihasználni. A döntetlennel a Schalke visszacsúszott a 3. helyre, és ki-ki meccset játszik a Basel-lel az utolsó fordulóban.

1. Chelsea 9 pont (11-3)
2. Basel 8 pont (5-4)
3. Schalke 7 pont (4-6)
4. Steaua 3 pont (2-9)

F csoport

Arsenal (angol)-Olympique Marseille (francia) 2-0 (Wilshere 1., 65.)
Akik később érkeztek, azok valószínűleg le is maradtak Jack Wilshere góljáról, aki szép egyéni akció végén szerezte meg a vezetést. Fölényben futballozott az Arsenal, az OM nem tudta a lépést tartani. Özil 11-est hibázott, de ez sem tudta megtörni az angolok lendületét. A 65. percben Wilshere megszerezte a 2. gólját is, és ezzel végképp eldőlt a mérkőzés. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

Borussia Dortmund (német)-Napoli (olasz) 3-1 (Reus 10. - 11-esből, Blaszczykowski 60., Aubameyang 78., ill. Insigne 71.)
Létfontosságú volt a Borussiának a győzelem, ennek megfelelően támadólag léptek fel. A szerencse melléjük állt, mert Robert Lewandowski elleni szabálytalankodásért 11-est kaptak. A büntetőt Reus értékesítette. A németek továbbra is fölényben futballoztak. A 2. félidőben a második gólt is megszerezte a Dortmund. A Napoli cserélt és az érkező Insigne a 71. percben vette be a németek kapuját. A válasz azonban nem sokáig váratott magára. A szintén csereként beálló Pierre-Emerick Aubameyang szép emelésével beállította a végeredményt.

Az Arsenal csoport elsőként továbbjutott, a Dortmund és a Napoli harcol a másik továbbjutó helyért.

A csoport állása
1. Arsenal 12 pont (8-3)
2. Borussia Dortmund 9 pont (9-5)
3. Napoli 9 pont (8-9)
4. Olympique Marseille 0 pont (4-12)

G csoport

Zenit (orosz)-Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (Alderweireld 74. - öngól, ill. Adrián López 53.)
A Zenit támadólag lépett fel, és megpróbált nyomást gyakorolni ellenfelére. Jöttek a támadások, de a befejezésekbe mindig hiba csúszott. A második félidőben egy kontra akció után az Atletico megszerezte a vezetést. A győzelem is az övék lett volna, ha a 74. percben nincs az a kapitális hiba, mely után a védő fejéről a kapuba pattant a labda.

FC Porto (portugál)-Austria Wien (osztrák) 1-1 (Jackson Martínez 48., ill. Kienast 11.)
Az osztrákok a 11. percben Kienast szép lövésével megszerezték a vezetést. A Porto támadott, de nem jelentett igazi veszélyt a kapura. Egyre görcsösebbekké váltak a portugálok, azonban a második félidő elején sikerült egyenlíteniük. Ezután sem sikerült a Portonak felpörögni, kiszámíthatóan, és elképzelés nélkül játszottak, így az Austria elvitt a pontot.

1. Atlético Madrid 13 pont (13-3)
2. Zenit 6 pont (4-5)
3. FC Porto 5 pont (4-5)
4. Austria Wien 2 pont (1-9)

H csoport

Celtic (skót)-Milan (olasz) 0-3 (Kaká 12., Zapata 49., Balotelli 59.)
A Celtic "Most, vagy soha!" jelszóval lépett pályára, de hamar kiderült, hogy a Milan erősebb, mint azt a skótok gondolták. A zseniális Kaká fejes góljával a 12. percben a Milan megszerezte a vezetést. Hiába támadott a Celtic, igazi átütő erő nem volt ezekben a támadásokban. A skótok hibáit azonban az olaszok kíméletlenül kihasználták. Először Cristian Zapata, majd Balotelli rúgott gólt, beállítva a 0:3-as végeredményt.

Ajax (holland)-Barcelona (spanyol) 2-1 (Serero 20., Hoesen 42., ill. Xavi 49. - 11-esből)
Az Ajax számára csak a győzelem volt elfogadható, így nekirontott a Barcelonának. Egy tetszetős akció után Serero megszerezte a vezetést. Még fel sem ocsúdott a Barcelona, mikor megkapta a 2. gólt. A 48 percben Van Rhijn hazaadott, és a labdát Neymar elcsípte, a védő próbált szerelni, de csak szabálytalanul tudott. A bíró kiállította az Ajax védőt és 11-est ítélt. Xavi értékesítette a büntetőt. Ezután az Ajax visszaállt, a Barcelona pedig megpróbált egyenlíteni, de hősiesen védekezett a holland csapat, és megőrizte előnyét. A Barcelona vereségével továbbjutott, az Ajax és a Milan egymás között fogja eldönteni, melyikük jut tovább.

1. Barrcelona 10 pont (10-4)
2. AC Milan 8 pont (8-5)
3. Ajax 7 pont (5-8)
4. Celtic 3 pont (2-8)