Magyarország nyitólapja
nyitólapomnak
kedvenceimhez
Az oldal ismertetése
Soha olyan még nem volt egyetlen kupasorozatban sem, hogy a döntőt azonos város csapatai játszották volna. Az Atletico Madrid és a Real Madrid 2014. máj. 24-én csap össze a Lisszaboni Estadio Da Luz - Bajnokok Ligája - BL magazin
részletek »

Madrid a labdarúgás fővárosa

A bajnokok Ligája az egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért esemény Európában, sőt az egész világon. Tudjon meg mindent a Bajnokok Ligájáról, játékosokról, csapatokról, a lebonyolításról. Friss hírek, érdekességek, a minőségi focit kedvelőknek.
Bajnokok Ligája - BL magazin
Itt vagy: Bajnokok Ligája - BL magazin » Hír olvasása
Oszd meg másokkal
A Real Madrid állva hagyta a Bayern Münchent.
Soha olyan még nem volt egyetlen kupasorozatban sem, hogy a döntőt azonos város csapatai játszották volna. Az Atletico Madrid és a Real Madrid 2014. máj. 24-én csap össze a Lisszaboni Estadio Da Luz stadionban a Bajnokok Ligája trófeáért.
Bajnokok Ligája
Ekődöntő visszavágó
Chelsea (angol)- Atletico Madrid (spanyol) 1-3
(Torres 36., ill. Adrián López 44., Diego Costa 60. - 11-esből, Arda Turan 72.)
London, Stamford Bridge.
Továbbjutott: az Atlético, 3-1-es összesítéssel.

A mérkőzés elején főként mezőnyjáték bontakozott ki, kevés helyzettel. A Chelsea irányította a játékot, az Atletico a kontrákban bízott. A félidő közepe táján Willian lövése, és David Luiz ollózása jelentett veszélyt a Madrid kapujára. A 36. percben César Azpilicueta beadását Fernando Torres lőtte a hálóba. Mindössze 8 percig érezhette magát a döntőben a Chelsea, mert a 44. percben egy beadást követően Adrián a védők között a kapuba lőtte a labdát.

A második félidő Chelsea rohamokkal kezdődött. John Terry fejesét Thibaut Courtois bravúrosan mentette, így az Atletico megőrizte vezetését. Mourinho cserélt, Cole helyett Samuel Eto' érkezett. Két csatárral még aktivabb támadójátékot várt Mourinho. Eto' most is kulcsszerepet vállalt, hiszen egy Atletico támadásnál a 16-oson belül szabálytalankodott Diego Costával szemben. A bíró büntetőt ítélt, melyet a sértett végzett el, és a léc alá bombázott. Mivel már két gólos volt az előnye a spanyoloknak, Murinho még egy csatárt hozott be, Demba Ba érkezett Torres helyére. Az Atletico azonban gyorsan eldöntötte a meccset. A 72. percben Juanfran beadását Arda Turan fejelte kapura, majd a kapufáról kipattanó labdát a kapuba lőtte. Ezzel 3:1 a Madrid javára. Az Atletico Madrid győzött, és a döntőbe jutott.

Bayern München (német)-Real Madrid (spanyol) 0-4
G: Ramos (16., 20.), C. Ronaldo (34., 90.)
Továbbjutott: a Real Madrid, kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel

A Bayern München 1 gólos hátrányból indult neki a visszavágónak. A mérkőzés elején a bajorok birtokolták többet a labdát, de helyzeteket nem tudtak kialakítani. A Real ellenben veszélyes kontrákat vezetett.
A 16. percben meg is szerezte a spanyol csapat a vezetést. Egy szögletet követően Sergio Ramos fejelte a labdát a kapuba. 4 perccel később Sergio Ramos duplázott, Egy szabadrúgást követően fejelte a labdát a kapu bal oldalába. A Bayern álmok szertefoszalni látszottak, mivel most már 4 gól kellett volna a németeknek a továbbjutáshoz. A taktikai harc folytatódott, a Bayern tartotta a labdát, a Madrid pedig sorra vezette a kontrákat. A 34. percben már Ronaldo is feliratkozott a gőllövő listára. Gareth Bale centerezett, Cristiano Ronaldó pedig a kapuba lőtte a labdát. Ezzel a góllal Ronaldo rekorder lett. Ebben a BL kiírásban ez volt a 15. találata, ennyit soha senki nem szerzett még egy idény alatt.

A második félidőben Guardiola Mario Mandzukic helyére Javi Martínezt cserélte be, így támadó helyére védekező középpályás érkezett. A németek továbbra is uralták a játékot, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. A Real pedig teljes mértékben a kontrákat erőltette, hátul pedig lezárta a területeket.
Ribéry és Robben lövései jelentettek veszélyt, de elkerülték a kaput. A 73. percben Götze, és Pizarro érkezett. Götze rögrön helyzetbe is került, de fölé lőtt. A 90. percben Christiano Ronaldo adta meg a kegyelemdöfést a Bayernnek. 18m-ről elvégzett szabadrúgása után a labda a felugró sorfal alatt vágódott a hálóba.

A Real Madrid kiütéssel, kettős győzelemmel búcsúztatta a Bajnokok Ligája címvédőjét.