Magyarország nyitólapja
nyitólapomnak
kedvenceimhez
Az oldal ismertetése
Lejátszották a visszavágókat a Bajnokok Ligája 4. selejtező körében. - Bajnokok Ligája - BL magazin
részletek »

Szalai Ádám két góljával Bajnokok Ligája főtáblás a Schalke!

A bajnokok Ligája az egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért esemény Európában, sőt az egész világon. Tudjon meg mindent a Bajnokok Ligájáról, játékosokról, csapatokról, a lebonyolításról. Friss hírek, érdekességek, a minőségi focit kedvelőknek.
Bajnokok Ligája - BL magazin
Itt vagy: Bajnokok Ligája - BL magazin » Hír olvasása
Oszd meg másokkal
Szalai Ádám továbblőtte a Schalkét a Bajnokok Ligájában.
Lejátszották a visszavágókat a Bajnokok Ligája 4. selejtező körében.
Bajnokok Ligája 4. selejtezőkör 2. meccsek
2013.08.27 kedd

A Schalke Szalai Ádámmal a csatársorban állt ki a PAOK Szaloniki ellen. A görögök büntetése miatt zárt kapuk mögött játszották a meccset. A Gelsenkircheni döntetlen után a PAOK átadta a kezdeményezést a németeknek, és kontrákra rendezkedett be. Támadott is a Schalke, de átütő erő nem volt ezekben a támadásokban. A félidő végén azonban sikerült meglepni a görögöket. Ucsida került a védők mögé és beadását magabiztosan értékesítette Szalai.

A szünet után erősített a PAOK, és az 53. percben kiegyenlített, ráadásul a 64. percben kiállították a Schalke játékosát Jermaine Jones-t, aki egy szabálytalanság miatt megkapta második sárgáját. A Schalke azonban nem adta meg magát és Julian Draxler góljával a 67. percben újból megszerezte a vezetést. Ekkor már két gól kellett volna a PAOK-nak. Jöttek a görög támadások, és Kosztasz Kacuranisz újból kiegyenlített a 79. percben. 10 perc volt még hátra, és mindkét csapatnak esélye volt a továbbjutásra. A görögök hiába támadtak, gólt nem sikerült lőniük, de ekkor jött Szalai, és Draxler beadását értékesített.
PAOK - SCHALKE 2: 3 - Továbbjutott: a Schalke, 4-3-as összesítéssel.

Arsenal - (angol)-Fenerbahce (török) 2-0 (1-0)
Az Arsenal az idegenbeli 3-0 győzelme után magabiztosan Ramsey két góljával jutott tovább a Bajnokok Ligája főtáblára. A Fenerbahce az Európa Ligában vigasztalódhatott volna, de az UEFA kizárta bajnoki mérkőzések manipulálása miatt őket. A Fener így az idén nem indulhat az Európa-liga csoportkörében, és jövőre sem szerepelhet az európai kupákban. Továbbjutott az Arsenal 5-0 eredménnyel.

FC Basel (svájci)-Ludogorec Razgrad (bolgár) 2-0 (1-0)
Az idegenbeli 4:2-t köveően a Baselnek otthon sem okozott gondot a bolgár bajnok megverése. Győzelmével a Basel újfent bizonyította, hogy jogosan állandó szereplője a legjobbak küzdelmeinek.
Továbbjutott az FC Basel, 6-2-es eredménnyel.

Legia Warszava (lengyel)-Steaua Bucuresti (román) 2-2 (1-2)
A lengyel bajnok a múlt héten ígéretes döntetlent játszott Romániában. Hideg zuhanyként érkezett a románok két gólja az első 10. percben. A lengyel bajnok a 27 percben tudott egyenlíteni. A második félidőben támadtak a lengyelek, megvoltak a lehetőségeik, de sorra kihagyták őket. A meccs végén a 94. percben sikerült egyenlíteniük. A 3:3-as döntetlen azt jelentette, hogy idegenbeli góllal a román bajnok a Bajnokok Ligája főtáblájának résztvevője.
Továbbjutott a Steaua Bucuresti 3-3-mal, idegenben lőtt több góllal.

Austria Wien (osztrák)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-3 (1-2)
Magabiztosan 2:0-ra nyert a múlt héten Zágrábban az Austria Wien, így sokan sima meccset vártak. A meccs elején egy öngóllal az 5. percben vezetéshez jutott az osztrák bajnok. Ezután a horvátok átvették a meccs irányítását, és sikerült 3 gólt szerezniük a 33. 43. és a 70. percben. Ezzel viszont már ők voltak a továbbjutók. A dráma a 82. percben teljesedett ki, amikor az osztrákok megszerezték második góljukat, és ezzel ők jutottak be a Bajnokok Ligája főtáblára.
Továbbjutott az Austria Wien, 4-3-as összesítéssel.